Akimirkos iš konferencijos Klaipėdoje

posted in: Naujienos | 0

2017 rugsėjo 28 dieną, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centre buvo surengta  VšĮ “RV Agentūra” organizuojama kasmetinė konferencija mokytojams aplinkosaugine  tema: “Atliekų tvarkymas šiandieninėje mokykloje: galimybės bei perspektyvos”. Pagrindinis konferencijos tikslas – pedagogų aplinkosauginis švietimas. Gausiai susirinkusiems mokytojams buvo perskaityti aktualūs pranešimai apie tai kaip teisingai rūšiuoti, kodėl svarbus antrins daiktų panaudojimas, kuo  tai prisideda prie taršos mažinimo, žiedinės ekonomikos principų pritaikymą ugdymo įstaigose,  apie netradicines ugdymo formas ir ekologinio sąmoningumo  svarbą ugdymo procese.  Prie renginio sklaidos ir organizavimo prisidėjo Aplinkos ministerija bei VšĮ “Grunto valymo technologijos”.

Konferenciją atidarė  Arūnas Liubinavičius, UAB „RSV projektai“ direktorius,  motyvuojančiai kalbėjęs apie  atliekų rūšiavimo svarbą, kaip teisingai tai daryti ir kvietė pedagogus aktyviai prisidėti prie savo ugdytinių ekologinio sąmoningumo, skatinant juos rūšiuoti, tausoti ir atsakingai tvarkyti savo aplinką.

Kūrybišką požiūrį į atliekų panaudojimą, savo patirtį darbe su vaikais ir netradicines ugdymo formas, bei mėnulio akmenį – instrumentą iš nebereikalingo dujų baliono  pristatė Tomas Karklinis, neformalaus ugdymo mokytojas, kūrybinių erdvių „POKŠT“ vadovas, skaitęs pranešimą  „Ekosąmoningumo ugdymas mokyklose pasitelkiant kūrybines inovacijas“.

Apie grunto užterštumą, kaip sunku natūraliai jį išvalyti ir kaip mes visi prie tos žalos prisidedame savo kasdienine veikla , pasakojo  – Irma Galginienė, VšĮ „Grunto valymo technologijos“ vyriausioji chemikė, ilgametę darbo  patirtį atskleidusi pranešime  „Biologinis grunto valymas“ .

Kitokį požiūrį į daiktų perdirbimą, prikėlimą naujam gyvenimui  pristatė VšĮ „RV Agentūra“ vadovė Vaida Griškevičienė, kalbėjusi apie galimybes ugdymo įstaigose mokyti vaikus perdirbti, atnaujinti senus nereikalingus daiktus. Jos pranešimo metu buvo pristatytas Nacionalinis konkursas „Kita forma mokinys“, kurio esmė – supažindinti vaikus su antrinio panaudojimo idėjomis ir paskatinti sukurti įvairius originalius daiktus iš nebereikalingų ar naudoti nebetinkamų medžiagų. Mokytojai pakviesti aktyviai prisijungti prie konkurso, kartu su mokiniais kurti ir iki lapkričio 10 dienos siųsti savo darbus konkursui adresu info@rvagentura.lt arba pildyti elektroninę anketą https://goo.gl/forms/g3z1wSAotN74kEPC3.

Po teorinės renginio dalies vykusiose kūrybinėse eko dirbtuvėse, kartu su dalyvavusiais mokytojais, dalintasi idėjomis kaip iš nebereikalingų popieriaus atliekų ir reklaminių lankstinukų pasigaminti šiukšliadėžę, o iš seno megztuko pasisiūti šiltas pirštines. Pagrindinis tokių dirbtuvių uždavinys yra perteikti aplinkosaugos žinias ir įgūdžius pedagogams ir  moksleiviams, siekiant formuoti palankų aplinkai gyvenimo būdą, vengti atliekų ir teikti prioritetą antriniam daiktų panaudojimui.