Akimirkos iš konferencijos Vilniuje

posted in: Naujienos | 0

Rugsėjo 22 dieną, Vilniaus miesto savivaldybėje vyko VšĮ „RV Agentūra“ ir Vilniaus miesto savivaldybės organizuojama kasmetinė aplinkosauginė konferencija mokytojams tema – „Atliekų tvarkymas šiandieninėje mokykloje: galimybės bei perspektyvos“.

Konferencijos metu gausiai susirinkusiems Vilniaus pedagogams buvo skaitomi aktualūs pranešimai apie atliekų prevenciją, grunto valymo ypatumus, žiedinės ekonomikos principų pritaikomumą ugdymo įstaigose bei antrinio panaudojimo aspektą.

Konferenciją pradėjo  Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos poskyrio ekologė Ona Motiejūnaitė, kalbėjusi apie žiedinės ekonomikos principų pritaikymą ugdymo įstaigose, pakartotinio panaudojimo ir daiktų tausojimo svarbą.

Audrius Želvys, Vilniaus Regiono Aplinkos Apsaugos  Departamento, atliekų tvarkymo kontrolės ir analizės skyriaus vedėjo pavaduotojas pranešime „Atliekų tvarkymo kontrolės Vilniaus regione aktualijos“ atskleidė Vilniaus regiono atliekų tvarkymo situaciją.

Įkvepiančiai ir motyvuojančiai apie kūrybinį antrinio panaudojimo aspektą pranešime „Dizainas ratu“ kalbėjo INDI kūrybinės studijos dizaineris Simonas Tarvydas, vienas pirmųjų Lietuvoje, savo veikloje pilnai įgyvendinantis ciklinės gamybos, žiedinės ekonomikos principus.

Aktualų pranešimą  „Užterštų teritorijų įtaka mus supančiai aplinkai ir užteršto grunto tvarkymo ypatumai“  skaitė Justas Samosionokas,  VšĮ „Grunto valymo technologijos“ projektų rengimo skyriaus vedėjas, norėjęs supažindinti, kaip mūsų visų veikla daro stiprią neigiamą įtaką grunto būklei bei pabrėžti, kaip sunku panaikinti tos veiklos padarinius ir jį išvalyti.

Kitokį požiūrį į daiktų perdirbimą, prikėlimą naujam gyvenimui  pristatė VšĮ „RV Agentūra“ vadovė Vaida Griškevičienė, kalbėjusi apie galimybes ugdymo įstaigose mokyti vaikus perdirbti, atnaujinti senus nereikalingus daiktus. Taip pat buvo pristatytas Nacionalinis konkursas „Kita forma mokinys“, kurio esmė – supažindinti vaikus su antrinio panaudojimo idėjomis ir paskatinti sukurti įvairius originalius daiktus iš nebereikalingų ar naudoti nebetinkamų medžiagų. Mokytojai pakviesti aktyviai prisijungti prie konkurso, kartu su mokiniais kurti ir iki lapkričio 10 dienos siųsti savo darbus konkursui adresu info@rvagentura.lt arba pildyti elektroninę anketą https://goo.gl/forms/g3z1wSAotN74kEPC3.

Po konferencijos vykusiose kūrybinėse eko dirbtuvėse, kartu su dalyvavusiais mokytojais, dalintasi idėjomis kaip iš nebereikalingų popieriaus atliekų ir reklaminių lankstinukų pasigaminti šiukšliadėžę, o iš seno megztuko pasisiūti šiltas pirštines, padėsiančias lengviau ištverti artėjančios žiemos šalčius. Įgytą patirtį mokytojai galės pritaikyti savo mokymo įstaigose pamokų ar užklasinės veiklos metu.