Sveiki!

Esame „RV Agentūra“ – šešios žavios, aktyvios moterys mylinčios gamtą, tačiau matančios ne tik jos grožį ir harmoniją, bet ir problemas susijusias su tos harmonijos išsaugojimu. Bendromis jėgomis ir draugų pagalba siekiame kilnaus tikslo – skatinti visuomenę nelikti abejingais aplinkai, kurioje gyvename, supažindinti su procesais vykstančiais joje, bei pasiūlyti būdus, kuriais kiekvienas iš mūsų, panaudodamas savo kūrybiškumą, galėtų mažinti vartojimą, taršą ir prisidėti prie švarios ir darnios aplinkos puoselėjimo.

Įgyvendindamos šiuos tikslus rengiame projektą „Kita forma“, kuris susideda iš kelių dalių:

Šiuo konkursu skatiname žmones pasitelkti kūrybiškumą ir savo aplinkoje rastas atliekas panaudoti kuriant naujus, funkcionalius, buityje ar interjere pritaikomus daiktus. Tai gali būti viskas nuo dėžutės, statulėlės ar kilimo iki virtuvinio elektroninio įrenginio, svarbiausia, kad jis būtų pagamintas ne iš naujų detalių, o to, ką planuota išmesti. Konkursui pateiktus daiktus vertina komisija. Nugalėtojai apdovanojami prizais.
Jos rengiamos pasibaigus konkursui, kuomet atrinkti darbai gali būti eksponuojami ir atvirai pristatomi plačiajai visuomenei.[/pane]
Šių praktinių užsiėmimų metu demonstruojame kaip iš namuose randamų nereikalingų atliekų galima pasigaminti vėl panaudojamus daiktus: muzikos instrumentus, aksesuarus, kanceliarinius reikmenis. Mokytojus supažindiname su galimybėmis ekodizainą pritaikyti švietimo įstaigose – mokome pasigaminti stendus, įvairius puošybos elementus, skatiname atliekas naudoti dailės ir darbelių (menų) pamokų metu.
Jų metu, aplinkai draugišku gyvenimo būdu ir atliekų perdirbimu suinteresuotus asmenis šviečiame įvairiomis aplinkosauginėmis temomis. Pranešimus skaito ne tik “VšĮ RV Agentūra” komanda, bet ir kviestiniai svečiai: kitų panašiomis problemomis besirūpinančių įstaigų, įmonių, savivaldybės atstovai. Seminarų metu atsakome į susirinkusiems kylančius klausimus, diskutuojame. Po seminarų dažnai rengiame dirbtuves.
Projekto pabaigoje išleidžiamas katalogas, kuriame talpinama informacija apie ekodizaino konkurso „Kita forma“ nugalėtojus, demonstruojami jų darbai, pateikiama informacija, kaip teisingai rūšiuoti ir apskritai elgtis su atliekomis.