Atliekų mažinimo savaitės proga – 5 dirbtuvės Vilniaus mokykloms

posted in: Naujienos | 0

Praėjusią savaitę visoje Europoje buvo minima atliekų mažinimo savaitė, skatinusi žmones atidžiau peržvelgti savo vartojimo įpročius, bei neatsakingo vartojimo pasekmes – atliekas, jų tvarkymą, antrinį panaudojimą. Lietuvoje, ši savaitė taip pat minima, o Vilniuje pasitiko visa edukacinių renginių puokšte.

„Kita forma“ nieko nepirkimo savaitę mini kas met, tad ir šiais metais prisidėjo prie ekologinių, aplinkosauginių, darnios apinkos idėjų sklaidos – kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, penkioms Vilniaus mokykloms padovanojo linksmas edukacines dirbtuves. Į jas mokyklos registruotis galėjo dar rugsėjį vykusioje mokytojų konferencijoje tad šios atliekų mažinimo savaitės metu aplankėme: Vilniaus Simono daukanto progimnaziją, Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnaziją, Vilniaus Antakalnio progimnaziją, Vilniaus Genio progimnaziją bei Šiaurės licėjų.

Dirbuvėse įvairaus amžiaus vaikai sužinojo, kaip iš namuose (laikraščiai, žurnalai, kartonas, siūlai) ar lauke randamų (medžio šakos) nebereiklaingų medžiagų pagaminti jaukias žiemiškas dekoracijas, padėsiančias laukti didžiųjų metų švenčių. Be to, vaikai išmoko patys pasigaminti dovanų maišus ir vokus, kurie padės išvengti bent dalies šventiniu laikotarpiu užgriūvančios rūpečių lavinos – dabar jie turi puikių idėjų kaip įdomiai supakuoti dovanas, o jomis pasidalinę su tėveliais galės panaudoti nebeskaitomus žurnalus, laikraščius ar bet kokį kitą nereiklaingą popierių.

 

Vaikai įdomiai praleido laiką, noriai dalyvavo dirbtuvėse, o mokytojai dėkojo už idėjas bei suteiktas tausojimo bei antrinio panaudojimo žinias, kurias panaudos ir tolimesnio ugdymo metu.