VšĮ „RV Agentūra“, kartu su VšĮ „Žaliasis taškas“ nuo 2015 metų rengia projekta „Kita forma bibliotekose“, kurio metu, lankydama įvairias Lietuvos bibliotekas, užsiima aplinkosauginiu švietimu, kuris pateikiamas ne įprastai ir nuobodžiai, o pasitelkiant kūrybą. Rengio metu, siūloma dalyvauti dviejų dalių seminare paskaitose ir ekodirbtuvėse. Paskaitas skaito aplinkosaugos srities specialistė – VšĮ „RV Agentūra“ įkūrėja Vaida Griškevičienė. Vyksta diskusijos, atsakome į dažniausiai iškylančius klausimus susijusius su atliekų tvarkymu, informuojame kam apskritai reikia rūpintis gamta, griauname nusistovėjusius mitus.

Skaitomi du pranešimai „Rūšiuoti – tai nesudėtinga“, bei „Kita forma, kitoks požiūris į atliekas“. Jų metu pateikiame informaciją apie vartotojiškumą, kokią įtaką mūsų įpročiai daro aplinkai ir alternatyvas, kurios padėtų gerinant situaciją. Mokoma rūšiuoti, papasakojama apie žaliąją, gamtai draugišką, naują dizaino rūšį – eko dizainą.

Antrojoje dalyje vykstančiose dirbtuvėse susirinkusieji patys išbando eko dizainą. Mokome atliekas panaudoti antrą kartą ir pasigaminti kasdienėje veikloje vėl panaudojamus, su biblioteka ir knygomis susijusius daiktus: skirtukus, įvairiaspalvius, išskirtinio dizaino ir niekur nematytus knygų aplankus, kurie padės ilgiau išsaugoti mėgstamas knygas arba kuriame kitus, dažnai nuo metų laiko ar švenčių priklausančius daiktus.

„Šis seminaras – puiki proga pažinti mus supančią gamtą, sužinoti kokios grėsmės jai, o kartu ir mums kyla, kai netinkamai tvarkome atliekas, be to jo metu vykstančios dirbtuvės įdomios ne tik suaugusiems bet ir vaikams – tai lengvas ir žaismingas būdas įtraukti juos į aplinkosauginę veiklą. Vaikai užsiima kūryba, lavina savo motorinius įgūdžius, o tuo pat metu klauso ir kaupia pranešėjų skleidžiamą informaciją, kurią tikslingai panaudoję po paskaitos vykstančioje viktorinoje, gali laimėti simbolinius partnerių prizus. Manau, kad biblioteka yra vieta, kurioje į žodį „kultūra“ galime pažvelgti plačiau, juk tai ne tik menas ir žinios, tai mūsų elgsena, kurią ugdyti negali būti nei per anksti, nei per vėlu, to šiuo renginiu ir siekiame – plėsti žmonių požiūrį į aplinką, vartojimą ir daiktų, šiuo atveju knygų, saugojimą. Norime kad žmonės daiktus labiau vertintų ir jiems suteiktų prasmę, šiais laikais tai labai dažnai pamirštama“ – kalbėjo „VšĮ RV Agentūra“ direktorė ir viena iš renginio organizatorių Vaida Griškevičienė.

Dėl renginio Jūsų miesto bibliotekoje teiraukitės el. paštu info@rvagentura.lt arba telefonu +370 633 77609

ign4 saul6 d1 v8 jn5 js6 p1m m27 m9 m17 kais4lazdijai1 lazdijai7svn14 mar1 mar10 jon8ign2salc9rok9