Pasikartojančios daiktų istorijos 2017

posted in: Naujienos | 0

Siekiant Vilniaus miesto mokinius sudominti šiuolaikinio dizaino ir meno kryptimis, įžvelgti nenaudojamuose daiktuose alternatyvias ir inovatyvias idėjas, jas naudoti kūrybiškai ir praktiškai, VšĮ „RV Agentūros“ komanda ėmėsi naujo projekto – organizuoti kūrybines dirbtuves mokiniams, kurių metu buvo galima stebėti ir patiems išbandyti antrinio dizaino virtuvę iš arti.

Kiekvieno užsiėmimo pradžioje VšĮ „RV Agentūra“ vadovė, „Kita forma“ projektų sumanytoja Vaida Griškevičienė, mokiniams pasakojo apie perdirbtą meną kaip alternatyvią, naują ir labai perspektyvią dizaino kryptį. Perdirbtas menas yra nauja dizaino kryptis, kuri turi ir naują pavadinimą – eko dizainas arba antrinis dizainas. Pasaulyje ji šiuo metu labai populiarėja dėl plačiai gvildenamų aplinkosauginių idėjų, nemažai menininkų išnaudoja nebereikalingus daiktus kaip žaliavą ir kuria iš jų naujus, inovatyvius, funkcionalius, naujų formų gaminius.

Renginių ciklas buvo vykdomas Commune DIY dirbtuvėse, kur šių dirbtuvių įkūrėjas, masinio riedlenčių perdirbimo pradininkas Lietuvoje bei šios idėjos aktyvus skleidėjas, Simas Sonkinas, vaikams pasakojo ne tik apie savo pomėgį – riedlenčių sportą, tačiau ir apie tai kaip pats prisideda prie gamtos išsaugojimo ir sulūžusias riedlentes paverčia naudingais ir gražiais daiktais. Mokiniai šių užsiėmimų metu diskutavo, kokių antrinių žaliavų daugiausiai lieka mokyklose, kaip jas galima panaudoti perdirbant. Taip pat turėjo unikalią galimybę Commune DIY dirbtuvėse iš sulūžusių ir nebereikalingų riedlenčių medienos pasidaryti po puikų atminimo suvenyrą – raktų pakabuką.

Renginių cikle „Pasikartojančios daiktų istorijos“ dalyvavo: Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos dešimtokai, Vilniaus Simono Konarskio mokyklos septintokai, Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos septintokai, Vilniaus Simono Konarskio mokyklos šeštokai, Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos septintokai – aštuntokai, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos dešimtokai, Vilniaus „Juventos“ gimnazijos dešimtokai, Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos šeštokai, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos devintokai, taip pat šis projektas dalyvavo ir Nacionalinėje “Žaliojoje olimpiadoje”, kur galimybę sudalyvauti dirbtuvėse turėjo Vilniaus miesto mokyklų mokiniai bei Vilniaus miesto svečiai.

Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės