Pradedama registracija į Nacionalinę „Žaliąją olimpiadą“

posted in: Naujienos | 0

Praėjusių metų pavasarį startavęs ir visą Lietuvą apkeliavęs ekologinis projektas Nacionalinė „Žalioji olimpiada“, skirtas vyresnių klasių moksleiviams, šiandien vėl kviečia Lietuvos švietimo įstaigas keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą.

Pirmą kartą organizuotoje Nacionalinėje „Žaliojoje olimpiadoje“ 2017 metais dalyvavo per 28 tūkst. šalies moksleivių, kuriems vos per mėnesį savo mokyklose pavyko išrūšiuoti beveik 40 tūkst. kg atliekų.

Šios VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“ organizuojamos iniciatyvos tikslas ne tik išmokyti rūšiuoti, bet apskritai atkreipti dėmesį į šiuolaikinio žmogaus elgseną, suteikti progą gilintis į šiuo metu aktualias aplinkosaugos problemas ir imtis realių veiksmų, prisidedant prie problemų prevencijos.

Nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ metu, smagiai žaisdami ir įgyvendindami užduotis, mokiniai turės galimybę ne tik gilinti žinias aplinkos apsaugos, resursų taupymo, atliekų rūšiavimo ir vartojimo mažinimo srityse bet ir praktiškai pritaikyti jas savo gyvenime. O mažais žingsneliais galime pakeisti visą pasaulį!

Registruokitės į Nacionalinę „Žaliąją olimpiadą“ iki 2018 m. vasario 28 dienos elektroniniu būdu spaudžiant šią nuorodą.

Visas Nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ naujienas sekite 

Jei turite klausimų, kreipkitės el. paštu olimpiada@ztl.lt arba telefonu 8633 77609 (darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.).

 

Primename, kad olimpiadą sudaro III etapai:

  • I Etapas. REGISTRACIJA IR PRAKTINIŲ UŽDUOČIŲ ATLIKIMAS.

Į pirmąjį etapą patenka visos norinčios ir užsiregistravusios mokyklos, kuriose mokosi 8 – 11 klasių moksleiviai. Užsiregistravusioms mokykloms išsiųsime praktines resursų taupymo užduotis, kurias atlikus turėsite galimybę patekti į pusfinalį. Prieš  užduočių atlikimo etapą visos užsiregistravusios mokyklos per konsultacijų savaitę turės galimybę pasiruošti užduočių atlikimui, gauti papildomos informacijos apie resursų taupymo galimybes įstaigose.

  • II Etapas. PUSFINALIS.

Į pusfinalį patenka daugiausiai resursų sutaupiusios mokyklos (sutaupyti resursai bus apskaičiuojami proporcingai mokyklos dydžiui ir mokinių skaičiui). Pusfinalyje dalyvauja sudaryta mišri komanda iš 6 asmenų. Pusfinaliai vyks įvairiuose Lietuvos miestuose, komandos atsakinės į klausimus ir vykdys praktines užduotis, susijusias su atliekų rūšiavimu ir resursų taupymu.

Laukiamos ir mokyklų palaikymo komandos.

  • III Etapas. FINALAS.

Finalas vyks Vilniuje, kurio metu bus išrinkta šauniausia, kūrybiškiausia ir pavyzdingiausiai  atliekas tvarkanti bei žemės resursus taupanti Lietuvos mokykla. Pirmos vietos laimėtojų komanda  bus apdovanota  pagrindiniu olimpiados prizu – kelione į Europos šalį, taip pat savo mokyklai parveš ir pereinamąją Olimpiados taurę, pažymėjimą bei taps Olimpiados ambasadoriais.

Mąstyti atsakingai, mažinti vartojimą bei rūšiuoti atliekas turime jau šiandien!