„Žalioji olimpiada“ 2018 pusfinalių akimirkos ir finalistai

posted in: Naujienos | 0

Dar ankstyvą užsimiegojusį pavasarį, kėlėme iš miego ir mokyklas – „Kodėl sakote ne? Jūs net patys nesuprantate, kiek iš tiesų jau prisidedate prie gamtos gerovės… Rūšiuojate? Taupote? Edukuojate aplinkosaugos temomis? Na matote, juk tai yra labai daug – dalyvaukite!“ – kiekvienas pokalbis su įstaigų atstovais būdavo panašus… Kartais tikrai sunku atkreipti dėmesį į mažas detales ir sudėti jas į kvapą gniaužiantį paveikslą, kuriuo galėtume ne tik patys didžiuotis, o ir kitų akį pamaloninti. Atrodo, kad vis per mažai ir per mažai… O ištiesų kiekvienas mūsų žingsnis ir yra tas potepis iš kurio susideda šedevrai.

„Mes esame miestelio mokyla, pralaimėsime prieš didesnius miestus…“ – girdėdavome, ir iškart galime griauti šį mitą – NE, tai visiškas prasimanymas, nes statistika sako ką kitą – didžiausią susidomėjimą ir įdirbį etape, nulemančiame patekimą į pusfinalius parodo būtent mažesniųjų miestų ir miestelių mokiniai… Gal, kad arčiau gamtos, gal, kad arčiau vieni kitų…

Šiais metais išskirtinius rezultatus parodė Raseiniai, Prienai, Šakiai, Šalčininkai, Joniškėlis – jų bendruomeniškumas ir atsidavimas buvo sunkiai pamatuojamas balais, kadangi naudą, kurią pajautė kiekvienas prisidėjęs prie nuveiktų darbų, pamatėme iš pirmo žvilgsnio. Na, o Panevėžys apgynė didesniųjų miestų vardą – didžiuojamės jumis!

Tačiau grįžkime nuo ko pradėjome – kievienas savo indeliu prisidėjome prie bendrų rezultatų, kurie įrodo, jog maži darbai ir yra dideli pokyčiai. Per mėnesį mokiniai surūšiavo net 54 tonas atliekų! Džiugu, jog net gi 16 tonų atliekų buvo panaudotos antrą kartą ir vėl rado savo vietą mokykloje, tai rodo, jog einame teisinga linkme – neperkame, o perdirbame.

Kita dalis – 39 tonos buvo atiduotos tvarkyti įmonėms, tiesa, didžioji dalis perdirbimui atiduotų atliekų, kaip ir tikėtasi, buvo popierius ir sudarė 32 tonas. Na, o esursus taupyti taip pat sekėsi puikiai, tai atspindi penkiaženkliai ir šešiaženkliai skaičiai, kuriuos lengviau įsivaizduoti pavertus į ką nors paprasto, tarkime jog naudodama mokinių sutaupytą energiją elektros lemputė šviestų 4317 metų, o vandeniu visą mėnesį galėtų naudotis 12 Lietuvos šeimų.

Po pirmojo, daugiau fizinės ištvermės ir valios reikalvusio etapo sekė antrasis, kuriame septyniasdešimties mokyklų mokiniai susirungė Veisėjuose, Šiauliuose, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje Lietuvą subūrusiuose pusfinaliuose. Renginyje, kaip ir praėjusiais metais stengstasi patikrinti ne tik teorines jaunuolių žinias, bet ir jų sumanumą, vikrumą, kūrybiškumą. Tik įveikusios jas, dvi komandos susirungdavo blic klausimų turnyre, kur ir paaiškėdavo į finalą pateksianti komanda. Šiais metais geriausias žinias pusfinaliuose parodė:

  1. Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija, komanda „Gamtos bičiuliai“
  2. Šiaulių Didždvario gimnazija, komanda „Didždvariečiai – ECO karta“
  3. Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazija, komanda „Green force“
  4. Vilniaus Simono Daukanto gimnazija, komanda „Medeinė“
  5. Prienų „Žiburio“ gimnazija, komanda „Žiburiukai“
  6. Plungės „Saulės“ gimnazija, komanda „REDI“

Tačiau, kaip ir praėjusiais metais kelialapius į finalą dovanojome mokykloms, kurios protmūšio rungtyje parodė geriausius rezultatus. Šiais metais galime džiaugtis ir finale laukiame šių komandų:

  1. Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija, komanda „Strazdas“
  2. Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazija, komanda „Žalieji patruliai“
  3. Molėtų gimnazija, komanda „Žaliasis sindromas“
  4. Vilniaus Saulėtekio daugiafunkcinis centras, komanda „SDC green“

Na, o kad spalio laukti būtų įdomiau, laukite ir vasaros užduoties, kuri finalą ranka pasiekiamu pavers dar trims komandoms.

Niekuomet neabejokite savo jėgomis – jūs nežinote, kiek iš tiesų sugebate, o „Žalioji olimpiada“ gali būtų puikus būdas tai išsiaiškinti kitais metais tiems, kas neišdrįso šiais. 

Pusfinaliuose dalyvavusių komandų surinktų balų lentelę galite peržvelgti arba atsisųsti čia:

 Pusfinaliu balu lenteles