Žalioji olimpiada Ukmergėje

posted in: Naujienos | 0

Gegužės 19 dieną, Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje vyko nacionalinės Žaliosios olimpiados trečiasis pusfinalis. Jame dalyvavo 8 regiono komandos iš Ukmergės, Utenos, Anykščių ir Rokiškio rajonų. Trijų dalių renginyje, po įnirtingos kovos kelialapį į finalą, ir galimybę rungtis dėl pagrindinio prizo – kelionės į Vokietiją, iškovojo Molėtų gimnazijos mokiniai.

Žalioji olimpiada – pirmą kartą Lietuvoje vykstantis, VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“ organizuojamas nacionalinis tarpmokyklinis aplinkosaugos konkursas, kuriotikslas – ne tik išmokyti rūšiuoti, o apskritai atkreipti dėmesį į šiuolaikinio žmogaus elgseną, suteikti progą gilintis į šiuo metu aktualias aplinkosaugos problemas ir imtis realių veiksmų, prisidedant prie problemų prevencijos. Gegužės mėnesį įvyks dar 6 pusfinaliai, kuriuose dalyvaus geriausiai pirmajame rūšiavimo ir resursų taupymo etape pasirodžiusios Lietuvos mokyklos.

Šiauliuose vykusiame pirmajame olimpiados pusfinalyje susitiko: Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija, Anykščių r. Traupio pagrindinė mokykla, Molėtų gimnazija, Ukmergės r. Veprių pagrindinė mokykla, Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija, Ukmergės Senamiesčio pagrindinė mokykla, Ukmergės „Šilo“ pagrindinė ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazija.

Mokiniai į olimpiadą atvyko pasipuošę mokyklos uniformomis, atributika, plačiai besišypsodami, o taip pat atsivežę visomis jėgomis už saviškius sirgti pasiryžusias palaikymo komandas, kurios buvo labai laukiamos ir tikrai turėjo ką veikti: viso renginio metu jų laukė foto sienelė, bei Facebook žaidimas, kuriame rinkdami taškus sirgaliai galėjo laimėti papildomus prizus savo komandoms, o pirmosios pertraukos metu dalyvauti eko dirbtuvėse ir iš įvairių atliekų pasigaminti pomponsus, barškynes ir plakatus – viską, ko reikia tikram pašėlusiam sirgaliui.

Prasidėjus renginiui, Lietuvos ir Ukmergės rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas, buvęs Kaimo reikalų komiteto narys Kazys Grybauskas pasveikino visus pusfinalio dalyvius, džiaugdamasis jaunąja karta ir jos požiūriu į gamtos tausojimą bei pirmajame olimpiados etape nuveiktais darbais, nors pabrėžė, jog 40 tonų atliekų, kurias išrūšiavo moksleiviai, yra tik puikus startas rodantis, jog pasiekti galima ir dar daugiau. Susirinkusiuosius taip pat pasveikino viena iš renginio organizatorių bei VšĮ „RV Agentūra“ vadovė Vaida Griškevičienė. Ji paminėjo, jog ji ir buvo toji, kuri pirmoji skaitė jų anketas, todėl nuo pat projekto pradžios buvo susižavėjusi dalyvių pasiekimais, o ypač Ukmergės mokyklų aktyvumu, kadangi šiame mieste olimpiadoje panoro dalyvauti visos mokyklos. Ji taip pat džiaugėsi puikiais rezultatais, dėl kurių kiekvieną sėdintį salėje vadino laimėtoju, o mokytojams dėkojo už pagalbą, puikų mokinių paruošimą bei tai, kad padeda puoselėti ekologinį sąmoningumą savo mokykloje.

Po sveikinimo dalyviams teko įveikti iššūkį ir sukurti energingą komandos prisistatymą. Čia mokiniai parodė, jog yra drąsūs ir neieško žodžio kišenėje – šūkiai skambėjo vienas po kito, o Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos mokiniai susirinkusiems atliko ir prisistatymo dainą. Tačiau pirmoji olimpiados užduotis reikalavo tylos ir susikaupimo – vyko protmūšis, kuriame kiekviena komanda atsakė net į 40 klausimų atliekų, atliekų tvarkymo, rūšiavimo ir aplinkosaugos temomis. Po šios užduoties pirmavo Molėtų gimnazija, pavadinimu „Bio MG indikatoriai“ bei Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija, pavadinimu „Polietilentereftalatas“. Antrojoje renginio dalyje mokiniai gavo loginių, skaičiavimo ir kūrybinių užduočių. Susirinkusiems teko pasinaudoti skaičiuotuvais, dalyvauti žodžių estafetėje, kurioje geriausiai pasirodė Molėtų gimnazija. Jos mokiniai greičiausiai sudėliojo ir menininkės Jolitos Vaitkutės iš atliekų sukurtu kūriniu papuoštą dėlionę.

Nuo pirmos rungties į priekį išsiveržusios komandos „Bio MG indikatoriai“ ir „Polietilentereftalatas“ savo pozicijos neapleido ir finaliniame „blic“ turnyre, kuriame turėjo vadovautis aštriu protu ir kuo greičiau atsakyti į vedėjo užduodamus klausimus. Po šios dvikovos paaiškėjo, jog nedidele persvara pusfinalį laimėjo ir į spalio mėnesį Vilniuje vyksiantį Žaliosios olimpiados finalą, kurio pagrindinis prizas – kelionė į Vokietiją, pateko Molėtų gimnazijos mokiniai.

uk1 uk2 uk3 uk4 uk5 uk6 uk7 uk8 uk9 uk10 uk11